pixel

Hipnoterapijos nauda: kaip pasąmonės darbas keičia gyvenimą

Straipsniai

Kasdien savo praktikoje sutinku žmonių, kurie jaučiasi tarsi įstrigę. Stresas, žalingi įpročiai, nemiga ar emocinis išsekimas tampa nuolatiniais palydovais, nors iš pažiūros gyvenimas atrodo tvarkingas. Tokiais atvejais hipnoterapija tampa vertingu įrankiu, padedančiu pasiekti tuos pokyčius, kurių kartais negalima įgyvendinti vien logika ar valia.

Hipnoterapija – tai ne scenos triukas ir ne manipuliacija. Tai kryptingas darbas su žmogaus pasąmone, padedantis keisti giluminius įsitikinimus, automatines reakcijas ir elgesio modelius. Tokie pokyčiai gali atnešti ilgalaikių rezultatų tiek emocinėje, tiek fizinėje žmogaus savijautoje.

Kada verta rinktis hipnoterapiją?

Hipnoterapija gali būti naudinga įvairiose gyvenimo srityse – tiek patiriant stiprius emocinius iššūkius, tiek siekiant pakeisti įpročius ar pagerinti fizinę savijautą. Žemiau pateikiu dažniausiai pasitaikančias problemas, kurias hipnoterapija padeda išspręsti.

Stresas ir nerimas

Vienas dažniausių klientų tikslų – sumažinti įtampą. Nuolatinis nerimas, įtampa kūne, sunku atsipalaiduoti – visa tai dažnai kyla iš įsišaknijusių pasąmoninių įsitikinimų, tokių kaip „turiu viską kontroliuoti“, „turiu būti stiprus“ ar „visada reikia stengtis“. Hipnoterapijos metu padedu žmonėms atpažinti šiuos modelius ir sukurti ramesnį, labiau subalansuotą santykį su gyvenimu.

Žalingi įpročiai

Rūkymas, emocinis valgymas, nagų kramtymas ar kiti pasikartojantys veiksmai dažnai nėra tik blogi įpročiai – jie dažnai yra pasąmoniniai atsakai į stresą, nuobodulį ar emocinį diskomfortą. Hipnoterapijoje ieškome tikrosios šių įpročių priežasties ir dirbame su ja, o ne tik su paviršine elgsena.

Svorio valdymas

Daugelis žmonių žino, ką reikėtų valgyti, bet vis tiek elgiasi kitaip. Dažnai problema slypi ne žinių, o emocijų srityje. Per hipnoterapiją padedu žmonėms pakeisti santykį su maistu, paleisti kaltę, atsikratyti ribojančių įsitikinimų ir kurti naują, sveikesnį elgesio modelį.

Miego problemos

Nesvarbu, ar sunku užmigti, ar dažnai prabundama naktį – šios problemos dažnai susijusios su įtampa, neišspręstais vidiniais konfliktais ar nuolat veikiančiu „vidiniu balsu“. Per hipnoterapiją mokomės atpalaiduoti kūną, nuraminti protą ir sukurti sąlygas natūraliam miegui grįžti.

Emocinė savijauta ir pasitikėjimas savimi

Ne vienas klientas kreipiasi dėl pasikartojančio nerimo, žemos savivertės ar sunkumų priimti save. Šie jausmai neretai susiję su praeities patirtimis, kurios formavo ribojančius įsitikinimus apie save. Hipnoterapijoje siekiame išlaisvinti nuo šių įsitikinimų ir atrasti naują vidinį santykį su savimi.

Kaip vyksta darbas?

Hipnoterapijos sesijos – tai individualus procesas, kuriame kiekvienas žmogus yra unikalus. Prieš pradedant, visada aptariame situaciją, tikslus ir galimą terapijos eigą. Pats hipnoterapijos procesas vyksta jums esant sąmoningam, tačiau giliai atsipalaidavusiam. Jūs visą laiką išlaikote kontrolę, o aš padedu nukreipti dėmesį į tuos pasąmoninius sluoksnius, kuriuose slypi tikrieji pokyčio raktai.

Nuo ko pradėti?

Jeigu jauti, kad esi pasiruošęs keistis ir nori geriau suprasti save, kviečiu susisiekti. Pirmojo pokalbio metu aptarsime, su kuo susiduri, ir įvertinsime, ar hipnoterapija tau tinkama.

Registracija seansui ir kontaktus rasite šio puslapio apačioje.

Pokyčiai nevyksta per vieną naktį, bet kiekvienas žingsnis į save – tai kryptis į didesnę ramybę, aiškumą ir vidinę laisvę.

Iki susitikimo,
Edvinas Pučkelo
Hipnoterapeutas

Susiję straipsniai

Hipnoterapija Lietuvoje yra sparčiai populiarėjanti terapijos forma, padedanti žmonėms įveikti įvairias problemas ir pagerinti savo gyvenimo kokybę.